Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o napad na bank w Krakowie

Data publikacji 30.04.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali 31-latka podejrzanego o napad na bank w Krakowie. Sprawa znana jest m.in. w związku z publikacją wizerunku sprawcy, który został udostępniony przez małopolską Policję. Mężczyzna podczas napadu posłużył się repliką broni Smith & Watson. Policjanci, na podstawie zebranych materiałów, udowodnili zatrzymanemu jeszcze jeden napad, do którego doszło w 2014 roku. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Policjanci kryminalni krakowskiej komendy miejskiej nieprzerwanie i intensywnie pracowali nad sprawą napadu już od pierwszej minuty złożenia zawiadomienia. Prowadzone rozpracowanie i analiza wszystkich zebranych oraz napływających informacji pozwoliła na ustalenie tożsamości, jak również kryjówki przestępcy. Śledczy mając na uwadze fakt, że mężczyzna może posiadać broń palną, przedsięwzięli wszystkie niezbędne kroki ostrożności tak, aby sprawca nie zagroził swoim zachowaniem osobom przebywającym w pobliżu i samym interweniującym policjantom. Dlatego też cała operacja i końcowa realizacja nastąpiła we wczesnych godzinach porannych, gdy całe miasto dopiero leniwie budziło się do życia. I tym razem ciężka praca policjantów przyniosła wymierne rezultaty. 31-letni podejrzany  został zatrzymany. Dodatkowo specjaliści techniki kryminalistycznej podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego ujawnili i zabezpieczyli replikę broni palnej znanej firmy Smith & Watson.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie jednoznacznie wskazywał, że mężczyzna był również zamieszany w napad na bank o podobnej charakterystyce z 2014 roku. Zatrzymany mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do popełnionych przestępstw i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz o jego losie zdecyduje sąd oraz prokurator. Finalnie zatrzymanemu grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony