St. sierż. Dariusz Śliwiński wicemistrzem Polski

21 sierpnia w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Iron Man. Żniński policjant – st. sierż. Dariusz Śliwiński, startując w sztafecie wraz z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zdobył wicemistrzostwo kraju.

W Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Iron Man tj. 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem oraz 42 km biegu. Reprezentujący IPA (International Police Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji). Funkcjonariusz KPP w Żninie Darek Śliwiński, wywalczył na tym dystansie wicemistrzostwo kraju w sztafecie. Wśród 17 startujących sztafet, wśród biegaczy z całego kraju osiągnął najlepszy czas na dystansie maratonu (42,194 km) pokonując ten dystans w 2 godziny 45 minut 12 sekund.

Sztafeta IPA reprezentowana także przez nadkom. Marina Zmudzinskiego (kolarstwo) i podinsp. Artura Pawlaka (pływanie) z KWP w Bydgoszczy uległa tylko sztafecie Szmyt –Sisu, którą reprezentował jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy –Sylwester Szmyt, który ścigał się m.in. w barwach Lampre, Liquigas, Movistar, a obecnie – CCC Sprandi Polkowice.