Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny kickboxer na najwyższym stopniu podium

Choć policyjny mundur założył niedawno, to z pasją i zaangażowania zgłębia tajniki fachu, z którym związał swoje zawodowe życie. Życie prywatne natomiast, prawie w całości poświęca swojej największej pasji, jaką jest sport. Będziński policjant st. post. Mateusz Lorek może już pochwalić się wieloma sukcesami na ringu zarówno w kraju, jak i na międzynarodowej arenie.

Z kick boxingiem związane jest całe życie starszego posterunkowego Mateusza Lorka. ​Policjant od 1998 roku jest zawodnikiem klubu Super Kick Sosnowiec. W 2013 roku uzyskał także licencję Instruktora boksu Polskiego Związku Bokserskiego. W 2016 roku dostał powołanie do kadry narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu. Ostatnim wielkim sukcesem policjanta jest zwycięstwo w zawodach o Puchar Czech KOSA CUP, które odbyły się 8 października w czeskiej stolicy. Mateusz Lorek nie znalazł silniejszego konkurenta w formule Light contact w kategorii 85+.

St. post. Mateusz Lorek służbę w Policji rozpoczął w 2014 roku i od początku związany jest z Komendą Powiatową Policji w Będzinie. Na co dzień można spotkać go, gdy podejmuje różne interwencje na terenie miasta, lub patroluje jego ulice i osiedla. Nawet w szeregach policji łączy służbę ze swoją pasją i aktywnie korzysta ze sportowych możliwości rozwoju, jakie dają formacje mundurowe. W czerwcu tego roku wziął udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kick Boxingu, które odbyły się w Sanoku. Po dwóch dniach rywalizacji wywalczył złoty medal w formule Pointfighting oraz brąz w Kick light.

Cykl przygotowań do startów w zawodach Kick Boxingu jest bezwzględnie powiązany z przygotowaniem wydolnościowym, czyli najczęściej bieganiem. Dlatego to właśnie bieganie stało się obok sportu walki drugą pasją policjanta. W bieżącym roku wystartował w biegu ulicznym 15-tka z Katowic do Sosnowca na dystansie 15km. Uczestniczył także w GROM Challenge-Siła i Honor ekstremalnym biegu na dystansie 25km przez las, mokradła, bagna, gdzie instruktorzy jednostki GROM przygotowali szereg przeszkód oraz inne zadania takiej jak strzelanie z broni palnej, rzut nożem do celu, transport rannego kolegi. W tym biegu wystartował w parze z kolegą, policjantem z KMP Sosnowiec st.post. Grzegorzem Pąkiem.

Najbliższe sportowe plany Mateusza Lorka to strart w Mistrzostwach Świata UFR, ICO, WKSF, WTKA, które odbędą się 25-30 października w Carrara we Włoszech. Życzymy mu dalszych sportowych sukcesów!

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony