Policjant z pasją sportową

Sukcesem zakończył się udział policjanta z Komisariatu II Policji w Rzeszowie asp. sztab. Ryszarda Dziury w II Bieckim Biegu Służb Mundurowych. Startujący w zawodach policjant zajął III miejsce w kategorii Policja. Bieganie to jedna z kilku dyscyplin, które trenuje. Jego pasją jest również judo i jazda na rowerze. Można śmiało powiedzieć, że aspirant sztabowy Ryszard Dziura to policjant ze sportową pasją.

II Biecki Bieg Służb Mundurowych rozegrany został 11 listopada w Bieczu k. Gorlic. Zawody były zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu, Ochotniczą Straż Pożarną z Gminy Biecz, Komendę Powiatową PSP w Gorlicach, Ochotniczą Straż Pożarną w Bieczu pod patronatem Burmistrza Biecza i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Startujący w imprezie zawodnicy rywalizują na dystansie 10 km kategorii głównej. Przedstawiciele służb mundurowych rywalizują dodatkowo w kategoriach specjalnych przeznaczonych dla funkcjonariuszy i pracowników: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji i innych służb. W tegorocznej edycji w biegu wystartował asp. sztab. Ryszard Dziura, funkcjonariusz z Komisariatu II Policji w Rzeszowie. W kategorii dla funkcjonariuszy Policji zajął III miejsce.

Rzeszowski policjant to człowiek z pasją sportową, a bieganie jest jedną z kilku dyscyplin, które uprawia. Przygodę ze sportem zaczął od judo i w tej dyscyplinie również osiągnął sukcesy. Startując w organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie Mistrzostwach Policji w Judo zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Obecnie judo trenuje jako masters, czyli bardziej rekreacyjnie, potocznie można powiedzieć jako „oldboy”. W dalszym ciągu jednak rywalizuje sportowo startując w mistrzostwach Polski mastersów. W 2014 roku w zawodach w Sobótce k. Wrocławia zajął V miejsce. Swoją wiedzę i umiejętności w tej dyscyplinie przekazuje młodym sportowcom, których trenuje w łańcuckim oddziale Akademii Judo w Rzeszowie. Jego wychowankowie również mogą pochwalić się osiągnięciami w turniejach organizowanych dla dzieci.

Kolejną dyscypliną sportu, którą zainteresował się Ryszard Dziura jest kolarstwo górskie. I w tym przypadku nie ogranicza się tylko do treningów. W 2016 roku wystartował we wszystkich 14 etapach Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty 2016. W klasyfikacji generalnej zajął 18 miejsce.