Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 10.08.2018

Zakończyły się Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji. To jedna z klasyfikacji w ramach Tour de Pologne Amatorów. Jej trasa biegła wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Na najwyższym stopniu podium stanęła sierż. Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, zaś wśród panów triumfował sierż. sztab. Adrian Stempniak z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Dekoracji dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wyścigi amatorów towarzyszące największej imprezie kolarskiej w Polsce organizowane są od 2010 roku. W Bukowinie Tatrzańskiej do rywalizacji na dystansie 58 km stanęło kilka tysięcy zawodniczek i zawodników, a wśród nich policjantki i policjanci. Obok klasyfikacji generalnej rozegrane zostały także Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji, który sam z zamiłowania jest kolarzem.

Wyścig nie był łatwy, a poziom zawodników wysoki. 58-kilometrowa trasa biegła krętymi drogami, z wieloma trudnymi podjazdami, w tym słynną Ścianą Bukowina. Wśród pań najszybsza okazała się triumfatorka ubiegłorocznego wyścigu sierż. Izabela Kłosowska z KMP w Białymstoku, tuż za nią linię mety przekroczyła sierż. sztab. Anna Kroner z KPP w Starachowicach, brązowy krążek wywalczyła st. sierż. Anna Kędra z KPP w Krasnymstawie. Spośród panów jako pierwszy do mety dotarł sierż. sztab. Adrian Stempniak z OPP w Poznaniu, zaś drugi był sierż. sztab. Krzysztof Parma z KPP w Stalowej Woli. Ciekawostką jest, że panowie „zamienili się miejscami”, bowiem rok wcześniej to Krzysztof Parma triumfował, a Adrian Stempniak był drugi. Jako trzeci linię mety przekroczył sierż. sztab. Radosław Wasilewski z KMP w Zamościu.

Dekoracji zwycięzców dokonali gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji oraz mł. insp. Dariusz Zięba, Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, którzy wcześniej sami pokonali trasę wyścigu. Zwycięzcom dłoń uścisnął także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak.

Na starcie zameldowało się 101 policjantek i policjantów z całego kraju. To ludzie pełni pasji, którzy potrafią połączyć obowiązki zawodowe, życie rodzinne i sport. Przygotowanie do takiego wyścigu wymagało od nich ogromnego wysiłku i poświęcenia. Sierż. Izabela Kłosowska triumfowała już w tym roku w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych w Łomży. Dzisiejsi triumfatorzy, podobnie jak zawodowcy, otrzymali koszulki z orłem na piersi, których mogą oficjalnie używać przez cały rok. Na koszulkach widnieje dodatkowo napis: Mistrz Polski Policji.

W wyścigu wzięło udział kilkadziesiąt drużyn zrzeszających sympatyków kolarstwa. Swoją rywalizację prowadzili m.in. strażacy.

Organizację Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji wsparli: Zarząd Główny NSZZ Policjantów, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA wraz z Regionem IPA CBŚP oraz partnerzy: PZU i firma MODECOM.

Trasę wyścigu zabezpieczali m.in. policjanci na motocyklach. Zawodników dopingowali rozstawieni wzdłuż drogi kibice. Tak w drużynie policyjnej, jak i w całym peletonie amatorów panowała wspaniała, sportowa atmosfera. Mimo zaciętej rywalizacji mocniejsi wspierali słabszych, pomagając im na trudnych odcinkach. Wiele osób przekraczało linię mety trzymając za ręce innych uczestników wyścigu. Choć trasa nie była łatwa, a do tego upał dał się we znaki zawodnikom, to wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik na mecie.

Pełną listę zawodników i klasyfikację końcową można znaleźć TUTAJ.

Wszystkim gratulujemy i w imieniu Komendanta Głównego Policji zapraszamy za rok.

(KGP / foto: A.Chyliński Policja 997)

Film Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji

Pobierz plik Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji (format mp4 - rozmiar 35.31 MB)

Powrót na górę strony