Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki

Data publikacji 04.12.2018

We Wrocławiu odbyły się II Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki. Organizatorem była Akademia Wojsk Lądowych. W zawodach wzięła udział 9-osobowa reprezentacja Policji.

Celem zawodów, które odbyły się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2018 r., na terenie Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, było popularyzowanie sztuk walki jako jednej z form rekreacji fizycznej oraz podnoszenie i utrzymywanie wysokiej sprawności fizycznej. Poza aspektem sportowym, spotkanie miało także na celu integrację formacji mundurowych poprzez rywalizację sportową.

W skład reprezentacji Policji weszli:

  • kom. Daniel Grzyb - kierownik reprezentacji,
  • mł. asp. Grzegorz Jędrzejewski - Judo + 90kg (III miejsce),
  • sierż. szt. Agnieszka Bergier - Judo kobiet OPEN (I miejsce),
  • st. sierż. Adrian Załuski - Judo + 90 kg (I miejsce),
  • sierż. Adam Chrzanowski - BJJ No Gi + 85 kg,
  • sierż. Damian Gospodarczyk - BJJ No Gi - 69 kg,
  • sierż. Kamil Błaszczuk - BJJ No Gi - 77 kg,
  • sierż. Jakub Rywacki - BJJ No Gi + 85 kg (III miejsce),
  • post. Karol Ursel - Judo + 90 kg.

Bezkonkurencyjna w rywalizacji kobiet w Judo okazała się sierż. szt. Agnieszka Bergier pokonując w finale przed czasem dużo cięższą rywalkę tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych.

Ciekawa i zacięta rywalizacja odbyła się w kategorii + 90 kg Judo, gdzie rywalizowało m. in. 3 naszych reprezentantów. Niestety po dotarciu do walk półfinałowych z dalszej rywalizacji z powodu odnowienia się kontuzji musiał zrezygnować dobrze rokujący post. Karol Ursel. Natomiast w bratobójczej walce połfinałowej spotkali się mł. asp. Grzegorz Jędrzejewski oraz st. sierż. Adrian Załuski. Walkę wygrał st. sierż. Adrian Załuski, który w finale wykonał efektowny rzut na swoim przeciwniku wygrywając przez IPPON. Złoto zdobył st. sierż. Adrian Załuski, brąz przypadł mł. asp. Grzegorzowi Jędrzejewskiemu.

W dycyplinie BJJ No Gi konkurowało ze sobą wielu doświadczonych zawodników, m. in. Krzysztof Kułak reprezentujący WP, zawodnik MMA, uczestnik gal KSW. W kategorii - 77 kg ze wspomnianym Krzysztofem Kułakiem w swojej pierwszej walce spotkał się sierż. Kamil Błaszczuk. Kamil długo sprawiał duży problem swojemu przeciwnikowi nie ustępując mu wolą zwycięstwa. Niestety w samej końcówce walki Krzysztof Kułak założył duszenie naszemu reprezentantowi wygrywając walkę. Porażka z takim zawodnikiem to nie wstyd zwłaszcza w takim stylu. Sierż. Kamil Błaszczuk dał z siebie wszystko walcząc do samego końca.

Pozostali nasi reprezentacji walczyli ze zmiennym szczęściem. W kategorii + 85 kg sierż. Adam Chrzanowski zaskoczył wszystkich pokonując w pierwszej walce doświadczonego zawodnika BJJ medalistę Mistrzostw Europy. W tej samej Kategorii startował również sierż. Jakub Rywacki, który po ciężkich walkach ostatecznie zajął 3 miejsce. Ostatnim naszym reprezentantem był sierż. Damian Gospodarczyk, który po stoczeniu największej ilości walk (5) dosłownie otarł się o medal.

Reprezentacja Policji zakończyła zawody zdobywając 2 złote medale i 2 brązowe, co w klasyfikacji drużynowej dało historyczne dla polskiej Policji II miejsce. Policjanci pokazali prawdziwego ducha walki, rywalizowali do samego końca nie odpuszczając swoim przeciwnikom nawet na chwilę.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja