Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mł.asp. Paweł Szaja mistrzem Europy w brazylijskim jiu jitsu

Data publikacji 30.04.2019

W Luboniu odbyły się V Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu. I miejsce na podium i tytuł mistrza wywalczył mł. asp. Paweł Szaja. To nie pierwszy sukces na koncie utalentowanego policjanta z Komisariatu Policji w Lubsku.

W Luboniu odbyła się jedna z większych imprez sportowych w sportach walki. W zawodach, rozegranych w hali Widowiskowo-Sportowej LOSiR, uczestniczyli zawodnicy z całej Europy. Do rywalizacji w V Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu w kategorii masters purpurowe pasy do 79 kilogramów przystąpił mł. asp. Paweł Szaja z Komisariatu Policji w Lubsku. Policjant, który od lat trenuje sporty walki był niepokonany. Wywalczył I miejsce i stanął na najwyższym stopniu podium i tym samym został mistrzem Europy

Brazylijskie Jiu Jitsu to trudna i wymagająca dużej sprawności dyscyplina. Sport ten opiera się na chwytach, dominują tu dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty, które mają sprowadz przeciwnika do parteru.

To nie przypadek, że mł. Paweł Szaja wywalczył I miejsce. Od lat trenuje sporty walki. W ubiegłym roku w Luboniu odbył się VIII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2018, gdzie policjant zajął III miejsce. W 2018 roku w Toruniu na VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w MMA wygrał.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

  • zawodnicy na podium
  • zawodnik w rękawicach bokserskich podczas treningu
  • Paweł Szaja z pucharami i medalami
Powrót na górę strony
Polska Policja