Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 26 kilogramów marihuany

Data publikacji 30.09.2020

Oleccy policjanci zatrzymali dwóch 35-latków w związku z prowadzeniem przez nich nielegalnej plantacji konopi i wytworzenia środka odurzającego. Zabezpieczono łącznie ponad 26 kilogramów marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastawał wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci wydziału kryminalnego oleckiej komendy w minioną sobotę (26.09.2020 r.) zatrzymali dwóch 35-latków, którzy na terenie gminy Świętajno prowadzili nielegalną uprawę konopi.

Podczas prowadzonych czynności mężczyźni przyznali się, że łącznie prowadzili 3 takie uprawy.  Wytworzyli z nich ponad 26 kilogramów narkotyku, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Część marihuany sprawcy ukryli w plastikowej beczce i zakopali w lesie. Ponadto policjanci ustalili, że jeden z zatrzymanych w 2019 r. już prowadził podobną działalność.

35-latkowie usłyszeli zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastawał wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jeden ze sprawców wpłacił poręczenie majątkowe i pozostał na wolności. 

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyznom za ich czyny grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / kp)

Powrót na górę strony