Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez bydgoskich policjantów

Data publikacji 23.09.2021

Ponad 13 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 48-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 250 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego może mieć związek z przestępczością skarbową.

Wczoraj (22.09.2021) policjanci ustalili, że 48-latek na swojej posesji oraz autach ma papierosy bez polskich znaków akcyzy. Nie zwlekając, pojechali pod ustalony adres. Podczas przeszukania zaparkowanych na posesji aut oraz w jednym pomieszczeniu w domu funkcjonariusze zabezpieczyli kartony z papierosami. Po przeliczeniu okazało się, że to 13270 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

48-latek swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 250 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony