Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny ninja w Paryżu

Data publikacji 17.03.2023

11 marca br. nasz policjant reprezentował swoje wspaniałe umiejętności całemu światu na najbardziej prestiżowym 36 Festiwalu Sztuk Walki na słynnej Hali Bercy/Accor Arena w Paryżu. W tym wydarzeniu biorą udział najlepsi wojownicy z całego świata i nie kto inny jak nasz policjant Maciej Sikoński, jako pierwszy Polak dołączył to tego grona.

Festiwal Sztuk Walki na słynnej Hali Bercy/Accor Arena w Paryżu organizowany jest od 1984 roku i przez te lata zgromadził najznamienitszych mistrzów i ekspertów w sportach i sztukach walki z całego globu. Wydarzenie gości zwykle około 10 000 widzów i w trakcie tych blisko 40 lat prezentowały na nim swoje umiejętności słynne gwiazdy, takie jak Jean-Claude Van Damme, mnisi z Shaolin, Mistrzowie karate z Okinawy, Rickson Gracie, czy Jose Aldo - mistrz UFC. W tym roku wśród najlepszych wojowników na świecie prezentował swoje umiejętności nasz policjant mł.asp. Maciej Sikoński. Tym samym na stałe wpisał się na karty historii Festiwalu Bercy jako Biały Ninja, prezentując swoje umiejętności posługiwania się bronią białą, czyli dwoma nunchaku, którą doskonale zna od lat. Wszystko w artystycznym stylu i stroju jakim jest „biały ninja”.

Aktualny Mistrz Świata i pasjonat tej właśnie borni, w rozmowie wyraził, że wielkim zaszczytem było dla niego występować obok największych mistrzów i ekspertów rozmaitych sztuk i sportów walki z całego świata.

Naszemu koledze życzymy kolejnych sukcesów i udziału w najważniejszych dla świata sportu wydarzeniach.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach  

Fot: Archiwum prywatne MS

Film https://www.youtube.com/watch?v=QCKKkTSrSdo

Film https://www.youtube.com/watch?v=opFuFoYYQpQ

Powrót na górę strony