Aktualności

Areszt dla agresora, który pobił matkę i zaatakował interweniujących policjantów

Data publikacji 05.09.2024

Decyzją sądu 32-letni mieszkaniec Chojnowa najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o pobicie własnej matki i kierowanie wobec niej gróźb karalnych oraz zaatakowanie interweniujących policjantów. Agresor na swoim koncie ma znacznie więcej przestępstw, między innymi kradzieży zuchwałej. Łącznie usłyszał 7 zarzutów za czyny popełnione w recydywie, ponieważ zaledwie pół roku temu wyszedł z więzienia. Grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie agresywny mężczyzna miał pobić własną matkę.

Jak się okazało 32-letni mężczyzna, wyzywał wulgarnie własną matkę, groził jej i kilkukrotnie uderzył w twarz i ręce. Zabrał jej również telefon, aby nie mogła powiadomić policji. Przestraszona kobieta wybiegła z mieszkania zamykając za sobą drzwi na klucz, tym samym uniemożliwiając napastnikowi udanie się za nią. Poprosiła sąsiadkę o pomoc, która zadzwoniła na policję.

Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, mężczyzna był agresywny i pobudzony. Nie reagował na polecenia mundurowych i znieważył ich używając słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Gdy policjanci przystąpili do zatrzymania mężczyzny, ten zaatakował ich, jednak bardzo szybko został obezwładniony i zakuty w kajdanki.

Policjanci udowodnili agresorowi również dokonanie kilka miesięcy temu kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu łącznie siedmiu zarzutów, między innymi gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, znieważenia funkcjonariuszy, wywierania wpływu na czynności urzędowe oraz kradzieży zuchwałej. 32-latek popełnił przestępstwa w warunkach recydywy, gdyż zaledwie pół roku temu wyszedł z więzienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Złotoryi sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełniane przestępstwa grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jeśli czujesz, że jesteś osobą dotkniętą przemocą – pozwól sobie pomóc, walcz o siebie!

Możesz zgłosić się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie czy Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W każdej z tych placówek otrzymasz pomoc, której potrzebujesz! Przysługują Ci porady i konsultacje telefoniczne, wsparcie psychologiczne, porady prawne, psychiatryczne i grupy wsparcia.

Przydatne numery telefonów:

  • TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB STARSZYCH Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich - 22 635 09 54 (w poniedziałki - 17.00 – 20.00; w środy w godz. 14.00 – 16.00 - dyżur w tematyce choroby Alzheimera; w środy - 17.00 – 20.00; w czwartki - 17.00 – 20.00);
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 lub 801 120 002 (całodobowa infolinia);
  • Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny - 116 123 (całodobowa infolinia);
  • Policyjny Telefon Zaufania - 800 120 226. W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia nie wahaj się i zadzwoń pod numer alarmowy 112.

(KWP we Wrocławiu / kc)
 

Powrót na górę strony