#zaginioneNIEzapomniane - wciąż czekamy na Monikę
W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane przypominamy pięć spraw zaginięć dzieci, które mimo upływu lat wciąż nie zostały wyjaśnione. Każdy trop, każde wspomnienie, każda informacja może być kluczem do ich rozwiązania. Dziś wracamy do sprawy zaginięcia 14-letniej Moniki Kobyłki. Zniknęła tuż obok domu. Ślad po niej urwał się nagle – ale nadzieja na jej powrót nigdy nie zgasła. I choć od tego tragicznego dnia minęły lata, wciąż może istnieć ktoś, kto zna prawdę.
200 metrów od domu
Monika Kobyłka w chwili zaginięcia miała zaledwie 14 lat. 7 lipca 2012 roku rozstała się z koleżanką na przystanku autobusowym w miejscowości Wola Gałecka w województwie mazowieckim. Było około godziny 23:00. Do domu miała zaledwie 200 metrów. Nigdy tam nie dotarła. Od tamtej nocy nie nawiązała kontaktu z rodziną. Nie zostawiła wiadomości. Ślad po niej całkowicie zaginął.
Od tamtego dnia minęło prawie 13 lat.
Jej siostra mówi dziś: - Monika to bardzo interesująca osoba. Jest silna i dobrze wysportowana – wygrywała wiele zawodów sportowych. Ma piękne, długie rude włosy, niebieskie oczy, piegi i szczery uśmiech. Jest uczciwa, ciepła, empatyczna. Lubiana wśród rówieśników, kochana przez rodzinę. Jej brak sprawia nam wszystkim ból.
Obok tego tekstu widzisz dwa zdjęcia Moniki: jedno z chwili, gdy zaginęła – 14-letniej dziewczynki z piegami i długimi rudymi włosami. Drugie to tzw. progresja wiekowa – tak mogłaby wyglądać dziś.
Jeśli wiesz cokolwiek na temat okoliczności zaginięcia Moniki Kobyłki – zadzwoń na numer 112 lub 116 000. Możesz też się z nami skontaktować pisząc na adres: cpozkgp@policja.gov.pl
Nie pozwól, by Monika została tylko wspomnieniem.
Niezapominajki nie znikają z pamięci
W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane polska Policja wspólnie z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i Rzeczniczką Praw Dziecka Moniką Horna-Cieślak w ciągu najbliższych dwóch tygodni przypomni pięć nierozwiązanych spraw zaginięć dzieci z przełomu lat 90. i 2000. Przywołując po raz kolejny twarze dzieci, które nie wróciły do domu, chcemy pokazać, że za każdym z tych zaginięć stoi rodzina, która wciąż czeka. Że Policja nie zamknęła tych spraw. Że czas nie zatarł nadziei.
Już 25 maja – w Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, którego symbolem jest kwiat niezapominajki – będziemy solidaryzować się z rodzinami wszystkich zaginionych i do tej pory nieodnalezionych dzieci.
My wciąż szukamy odpowiedzi na pytanie, co się wówczas wydarzyło i czekamy na Niezapominajki.
Chcesz obejrzeć spot kampanii – zajrzyj tutaj: #zaginioneNIEzapomniane - kampania, która przywraca twarze i pamięć
Tekst: Agnieszka Włodarska, BKS KGP
Film #zaginioneNIEzapomniane - wciąż czekamy na Monikę
Pobierz plik #zaginioneNIEzapomniane - wciąż czekamy na Monikę (format mp4 - rozmiar 7.16 MB)