Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali trzech wandali

Data publikacji 24.08.2008

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Kętrzyn i Mrągowo podejrzewanych o uszkodzenie 13 samochodów. Pijani sprawcy wieszali się na lusterkach aut kibiców imprezy motoryzacyjnej. Teraz trzeźwieją w policyjnym areszcie, a funkcjonariusze starają się dotrzeć do wszystkich pokrzywdzonych.

Do policjantów obecnych na imprezie motoryzacyjnej przy Al. Szumana podszedł mężczyzna, który widział, jak kilku młodych, pijanych sprawców niszczyło zaparkowane przy ul. Jagiełły samochody. Już po chwili trzej podejrzani byli w rękach funkcjonariuszy. Okazali się nimi 23-letni Tomasz S. spod Mrągowa oraz dwaj bracia 22-letni Kamil W. i o trzy lata młodszy Arkadiusz z gminy Kętrzyn. Wszyscy zatrzymani byli pijani. Mieli od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie. Trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci przeprowadzili oględziny 13 uszkodzonych aut. Przede wszystkim miały one pourywane lusterka. Sprawcy wieszali się na nich i kiedy te odpadały, jak twierdzą świadkowie, mieli niezłą zabawę. Część pokrzywdzonych już zgłosiło się do funkcjonariuszy. Pozostali są ustalani.

Wandalom za zniszczenie samochodów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony