Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukcesy grupy samochodowej

Data publikacji 22.08.2006

Poznańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę wymuszenia okupu za skradziony samochód. Namierzyli także warsztat, w którym znaleźli 5 silników z zatartymi numerami indentyfikacyjnymi pochodzącymi z samochodów francuskich marek.

Sprawca wymuszenia okupu został zatrzymany na terenie powiatu średzkiego. Jak wymnika z ustaleń policjantów, 29-letni Arkadiusz G. zaoferował znajomej, której skradziono dzień wcześniej seata leona, pomoc w odzyskaniu auta. Za „przysługę” zażądał kilku tysięcy złotych. O wyznaczonej godzinie mężczyzna spotkał się z pokrzywdzoną. Wziął od niej pieniądze i dowód rejestracyjny samochodu. Wówczas został zatrzymany. 29-latkowi przedstawiono zarzut z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 286 par 2 kk, tj. usiłowania oszustwa, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Tymczasem w jednej z miejscowości w powiecie wrzesińskim policjanci wspólnie z kolegami z Wrześni, skontrolowali warsztat samochodowy, prowadzony przez 42-letniego Ryszarda B. Na terenie posesji znaleźli 5 silników z samochodów francuskich marek z zatartymi polami numerowymi, drzwi od vw golfa, który został skradziony rok temu w powiecie gnieźnieńskim oraz 26 komputerów samochodowych. Dodatkowo na gorącym uczynku zatrzymali pracownika warsztatu – 27-letniego Sławomira G. Mężczyzna, pomimo policyjnej kontroli, używając szlifierki usuwał pole numerowe z kolejnego silnika. Zabezpieczone podzespoły zostaną teraz zbadane przez biegłych. Sławomirowi G. postawiono zarzut z art. 306 kk, tj. usuwania znaków identyfikacyjnych, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Właścicielowi może być natomiast przedstawiony zarzut z art. 291 kk, tj. paserstwa, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony