Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa "hydraulików"

Data publikacji 31.10.2008

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali grupę osób - mieszkańców Łodzi - podejrzaną o dokonanie wielu oszustw i kradzieży mieszkaniowych metodą "na hydraulika". Pod pretekstem awarii wodociągowej wchodzili do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników okradali ich.

29 października policjanci z Łodzi na zlecenie gdyńskiej policji zatrzymali dwie osoby, które podejrzewane są o dokonanie wielu kradzieży mieszkaniowych metodą "na hydraulika". Ich ofiarami były najczęściej osoby w podeszłym wieku. Sprawcy pod pretekstem awarii wodociągowej wchodzili do mieszkania i wykorzystując nieuwagę domowników plądrowali szafki. Kradli pieniądze i znalezione kosztowności. Policjanci ustalili, że grupa działała na terenie całej Polski.

Ewelina M. ze swoimi "wspólnikami" 21 sierpnia br. podając się za pracownika administracji zapukała do drzwi jednego z mieszkań przy ul. Chrzanowskiego w Gdyni. Lokatorkę poinformowała o konieczności usunięcia awarii wodociągowej.

Wykorzystując nieuwagę kobiety sprawcy ukradli telefon komórkowy, 200 zł i dokumenty tożsamości. Działając w podobny sposób grupa ta okradła też mieszkankę Osiedla 1000-lecia w Wejherowie. Kobieta straciła biżuterię wartą 16 tys. zł i gotówkę w kwocie 1,1 tys.zł.

Pomimo tylko jednego dokonanego przestępstwa na terenie Gdyni, kryminalni ustalili, że grupa ta działała na terenie całego kraju dokonując przestępstw taką samą metodą między innymi w Gdańsku, Wejherowie, Jaśle czy Nysie.

 

19- letniej Ewelinie M. i 27 – letniemu Piotrowi M. mieszkańcom Łodzi śledczy udowodnili już dokonanie ośmiu tego rodzaju przestępstw na terenie całego kraju. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Powrót na górę strony