Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na 84-letnią kobietę

Data publikacji 18.02.2009

Kryminalni z warszawskiej Ochoty zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat, którzy napadli na 84-letnią kobietę w jej mieszkaniu. Podczas zdarzenia napastnicy obezwładnili kobietę i skradli jej pieniądze w kwocie 300 złotych. Cała trójka wpadła dzięki pracy operacyjnych z Ochoty. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Około 13.20 do drzwi mieszkania 84-letniej kobiety zadzwonił dzwonek. Starsza pani będąc przekonana, że to listonosz, otworzyła. W chwili, gdy uchyliła drzwi do środka wtargnęło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich uderzył starszą kobietę ręką w twarz i przewrócił na ziemię. Kiedy zaczęła krzyczeć, złapał ją za gardło i zatkał usta, by nikt jej nie usłyszał. Drugi z napastników w tym czasie plądrował mieszkanie, trzeci stał na czatach przed blokiem. Mężczyźni skradli 300 złotych i oddalili się ze swoim łupem. Wszystko to trwało około 5 minut.

Sąsiedzi zaalarmowali Policję i pogotowie ratunkowe, które po przybyciu na miejsce udzieliło kobiecie pomocy medycznej. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni z Ochoty. Prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Szukano świadków napadu. Wytężona praca w krótkim czasie przyniosła efekty. Jeszcze tego samego dnia mundurowi wytypowali i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o dokonanie napadu. Okazali się nimi 21-letni Przemysław B. i 19-letni Piotr M. Trzeci ze sprawców 19-letni Łukasza S wpadł w ręce kryminalnych po dwóch dniach od napadu. Jeden z nich został już tymczasowo aresztowany. Wobec Łukasza S. zastosowano dozór policyjny.
Młodym mężczyznom grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony