Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty szkoleniowe w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 10.03.2010

Prowadzenie działań operacyjno-wykrywczych po napadach na banki, zabezpieczenia placówek bankowych, współpraca pomiędzy Policją a bankami – to główne tematy szkolenia, które odbyło się w Szkole Policji w Pile. Wzięli w nim udział w przedstawiciele Związku Banków Polskich i Biura Kryminalnego KGP, a celem ich było przygotowanie policjantów pracujących w jednostkach do profesjonalnego prowadzenia działań po napadzie na placówkę bankową.

Zakończyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu zwalczania przestępczości rozbójniczej na szkodę placówek bankowych. Była to wspólna inicjatywa Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego KGP oraz Szkoły Policji w Pile.


Warsztaty były adresowane do policjantów zajmujący się przestępczością rozbójniczą z komend wojewódzkich Policji i miały na celu przygotowanie tych osób do prawidłowego reagowania oraz prowadzenia działań operacyjno-wykrywczych w tym zakresie. Podczas trzech dni zajęć dominowała tematyka z zakresu wstępnych czynności wykrywczych po napadzie na placówki bankowe oraz czynności wykonywanych przez Policję w toku prowadzonych postępowań.

W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele Związku Banków Polskich: Ryszard Woźniak (zastępca prezesa) oraz dyrektorzy Departamentu Bezpieczeństwa, z którymi omawiane były kwestie związane z zabezpieczeniem placówek bankowych oraz współpracą banków z Policją podczas napadu na placówki bankowe.

Powrót na górę strony