Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozliczeni po derbach

Data publikacji 07.04.2010

Policjanci ze specjalnej grupy, powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, zatrzymali kolejnych czterech chuliganów. Zatrzymani mężczyźni brali udział w zamieszkach na Stadionie Śląskim 28 lutego 2009 roku, w trakcie Wielkich Derbów Śląska. Wszystkich ustalono na podstawie publikacji internetowej, zamieszczonej na portalu śląskiej Policji.

Czterej zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Katowic, Bytomia oraz Pszowa, w wieku od 21 do 25 lat. Namierzenie chuliganów było możliwe dzięki informacjom otrzymanym od mieszkańców regionu dolnośląskiego, po publikacji internetowej. Wytężona praca śledczych i zebranie materiału dowodowego pozwoliły na "rozliczenie" chuliganów.

W sumie, w ręce stróżów prawa wpadło już 17 "zadymiarzy", którzy brali udział w naruszeniu prawa podczas drebowego meczu. Za popełnione przestępstwa w więzieniu mogą spędzić nawet do 8 lat.

Jak twierdzą funkcjonariusze zajmujący się sprawą, w najbliższym czasie planowane są kolejne zatrzymania stadionowych chuliganów.

(źródło: KWP w Katowicach)

Film Rozliczeni po derbach

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozliczeni po derbach (format flv - rozmiar 8.41 MB)

Powrót na górę strony