Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wyłudzanie kredytów

Data publikacji 21.02.2007

Policjanci z Dęblina zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy za pomocą sfałszowanych dokumentów wyłudzali ze sklepów kredyty bankowe. Ogólna suma strat wynosi około 20 tys. zł.

Cały przestępczy proceder polegał na tym, że mężczyźni dokonywali zakupów w systemie ratalnym drogiego sprzętu komputerowego, RTV i telefonów komórkowych, przedstawiając sprzedawcom sfałszowane dokumenty o zatrudnieniu i wysokości dochodów. Zakupiony towar wstawiali do lombardów i sprzedawali za połowę wartości. W ten sposób oszuści wyłudzili z dęblińskich sklepów 3 laptopy, telewizor, aparat cyfrowy, palmtop i 2 telefony komórkowe, powodując straty na kwotę blisko 20 tys. złotych.

Najstarszy ze sprawców to 32-letni mieszkaniec Dęblina. Został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku w momencie, gdy w jednym ze sklepów dokonywał formalności związanych z zakupem laptopa. Pozostali oszuści to mieszkańcy Kozienic w wieku od 24 do 26 lat. Sprawcom został przedstawiony zarzut oszustwa, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. 

Policja sprawdza czy w podobny sposób mężczyźni nie oszukiwali właścicieli sklepów w innych miastach.
Powrót na górę strony