Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w narkobiznes

Data publikacji 21.02.2007

Policjanci z kieleckiego oddziału Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego KWP w Kielcach zatrzymali ośmiu mężczyzn podejrzanych o handel dużymi ilościami narkotyków. Mają od 20 do 45 lat i są mieszkańcami województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Wszyscy zostali zatrzymani w tym samym czasie, w trzech różnych miastach.

Policjanci jednocześnie zatrzymali całą ośmioosobową grupę w Warszawie, Rzeszowie i Starachowicach. Zatrzymanym zarzuca się udział w obrocie znacznych ilości środków narkotycznych, które w zdecydowanej części trafiały do odbiorców na terenie województwa świętokrzyskiego. Wśród zatrzymanych jest 25–letni mężczyzna pochodzący z Rzeszowa jeden z najlepszych polskich pięściarzy. Dzisiaj wszyscy będą doprowadzani do prokuratury. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności i kary grzywny.
 
Wczorajsze zatrzymania to kontynuacja styczniowych działań policji. Wówczas policjanci zatrzymali ośmiu mężczyzn i kobietę w wieku od 25 do 51 lat, mieszkańców Kielc, Skarżyska–Kamiennej, Starachowic, a także Sanoka i Gliwic. Zatrzymanym zarzucono dystrybucję narkotyków na terenie województwa świętokrzyskiego. Jak wynika z ustaleń policjantów, podczas swej działalności od 2003 roku grupa sprzedała: 3,5 kg amfetaminy, 1,5 kg. marihuany i ponad 1000 tabletek ecstasy.
 
Styczniowa realizacja, była wynikiem dziewięciu wcześniejszych akcji, kiedy to policjanci zatrzymali 43 osoby i skonfiskowali 15 kg marihuany, 7 kg amfetaminy i 30 tysięcy tabletek ecstasy. Członkowie tej grupy przestępczej napadali w celach rabunkowych na mieszkańców województwa świętokrzyskiego i ościennych, handlowali bronią palną i wymuszali okupy za skradzione samochody.
Powrót na górę strony