Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana babcia i mama

Data publikacji 17.05.2007

Policjanta wraz z pracownicami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie zaniepokoił widok błąkającego się po ulicy 4-letniego dziecka. Jak się później okazało chłopiec był pod opieką nietrzeźwej babci i matki, z ograniczonymi prawami do jego opieki.

Wczoraj po południu dzielnicowy z II Komisariatu Policji w Lublinie wraz z pracownicami MOPR-u, zauważył biegające po ulicy Wspólnej małe dziecko. Jedna z pracownic rozpoznała je. Okazało się, że jest to 4-letni Marcinek. Kobieta wiedziała, że matka dziecka ma ograniczoną nad nim opiekę, a w rodzinie nadużywany jest alkohol. Obserwatorzy tego zdarzenia poszli z policjantem do mieszkania chłopca.  Tam zastali nietrzeźwą babcię. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu, mimo jej usilnych zaprzeczeń, że go nie piła. Powiedziała, że opiekuje się dzieckiem i nie wie gdzie jest jego matka.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, aby lekarz zbadał chłopca. W tym samym czasie do domu wróciła nietrzeźwa matka Marcinka. – Katarzyna K. Badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały u matki 1,46 a u babci 1,36 promila. Obie kobiety zostały zatrzymane. Dziecko natomiast przewieziono do pogotowia opiekuńczego. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.  

 

Powrót na górę strony