Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł laptopa z pracą doktorską

Data publikacji 21.06.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas konferencji okradł jednego z jej uczestników. Łupem Sławomira M. padł laptop należący do obywatela Węgier. Na twardym dysku komputera znajdowała się praca doktorska pokrzywdzonego. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt wraz z wszystkimi danymi. Sławomirowi M. grozi teraz 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do śródmiejskiej komendy Policji zgłosił się mężczyzna, który powiadomił funkcjonariuszy o kradzieży laptopa. Przesłuchujący go policjanci ustalili, że pokrzywdzony, obywatel Węgier, utracił komputer podczas konferencji. Strata był tym dotkliwsza, że na twardym dysku komputera znajdowała się praca doktorska okradzionego mężczyzny. Miała być ona prezentowana podczas konferencji.

Sprawą od razu zajęli się śródmiejscy policjanci. Pojechali na miejsce kradzieży. Tam przesłuchali świadków zdarzenia, przejrzeli też zapis z monitoringu. Okazało się, że za zniknięciem laptopa stoi 53 – letni Sławomir M., uczestnik tej samej konferencji.

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Miał przy sobie skradziony sprzęt. Na szczęście z twardego dysku komputera złodziej nie usunął żadnych danych. Pokrzywdzony mężczyzna odzyskał więc nie tylko laptopa, ale też swoją pracę doktorską.

Sławomir M. przyznał się do kradzieży. Nie potrafił jednak wyjaśnić przyczyn swego postępowania. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony