Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokrewni oszukiwali seniorów

Policjanci Wydziału Kryminalnego siedleckiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy w ostatnich tygodniach oszukiwali metodą określaną potocznie „na wnuczka”. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy Siedlce nie były jedynym miastem, w którym podejrzani działali. Sąd aresztował ich na 3 miesiące, a za popełnione przestępstwa grozić im może do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich miesiącach na terenie Siedlec zgłoszono 12 oszustw, w których sprawcy wykorzystywali metodę ”na wnuczka”. W 5 przypadkach sprawcom udało sie wyłudzić pieniądze od starszych osób.

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy od wpłynięcia pierwszego zawiadomienia rozpoczęli żmudny proces ustalania sprawców. Skrupulatnej analizie poddawany był każdy ślad i poszlaka, która mogła doprowadzić do przestępców. Kilkumiesięczna praca śledczych poskutkowała zatrzymaniem podejrzanych. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn w wieku 35 i 26 lat. Obaj nie są mieszkańcami Siedlec, a zatrzymano ich w rejonie dworca PKP, gdy próbowali wyjechać z miasta po nieudanej próbie kolejnego przestępstwa. Tym razem ofiarami fałszywych krewnych miało paść starsze małżeństwo, które miało specjalnie dla nich wypłacić gotówkę z banku. Do realizacji planu oszustów na szczęście nie doszło.

Aktualnie zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia i usiłowania popełnienia 6 oszustw. Wyłudzeniu miała ulec kwota ponad 80 tysięcy złotych. Policjanci wyjaśniają rolę jaką każdy z mężczyzn odgrywał w popełnianiu tych przestępstw.

Jak wynika z ustaleń pracujących przy sprawie funkcjonariuszy, Siedlce nie były  jedynym miastem, w którym działali. Ustalenia wskazują, że oszukiwali seniorów także w innych województwach. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Radomiu / pt)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.71 MB)

Powrót na górę strony