Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla recydywistów

Data publikacji 01.02.2014

18- i 20-letni sądeczanie, podejrzani o usiłowanie rozboju w sklepie jubilerskim w Gorlicach i w Nowym Sączu, po raz kolejny wkroczyli na przestępczą ścieżkę, tym razem dokonując kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w Piątkowej. Decyzją sądu obaj podejrzani trafili do aresztu na trzy miesiące.

18- i 20-letni mieszkańcy Nowego Sącza usłyszeli zarzut usiłowania rozboju w sklepie jubilerskim w Gorlicach 17 stycznia br. natomiast 18-latek usłyszał dodatkowo zarzut usiłowania rozboju w sklepie jubilerskim w Nowym Sączu 22 stycznia br.

Ponadto, w ramach podejmowanych czynności, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zarzucili 20-letniemu mężczyźnie, że 3 stycznia br. z niezamkniętego kiosku przy al. Batorego w Nowym Sączu, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, ukradł kartę bankomatową i dowód osobisty. Następnie, działając w porozumieniu z 18-letnim kompanem, w krótkich odstępach czasu pobrali z bankomatu łącznie 7 tysięcy złotych. Mężczyźni usiłowali wybrać kolejne 2,5 tysiąca złotych, ale nie udało się im ze względu na przekroczenie limitu wypłat.

Oprócz powyższych przedstawionych im wcześniej zarzutów, mężczyźni usłyszeli też zarzut kradzieży z włamaniem w dniu 28 stycznia w miejscowości Piątkowa. Tam 18- i 20-latek włamali się do domu jednorodzinnego, skąd ukradli pieniądze, biżuterię oraz sprzęt elektroniczny, narażając właścicieli na łącznie straty w wysokości blisko 14 tysięcy złotych. W wyniku podjętych przez policjantów działań młodzi mężczyźni zostali bardzo szybko zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał pełne podstawy do przedstawienia 18-latkowi ośmiu zarzutów i 20-latkowi dziewięciu zarzutów. Do najpoważniejszych należą usiłowanie rozboju i kradzieże z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Z uwagi na wysokie zagrożenie karą oraz fakt, że mężczyźni nie zgłaszali się na dozory policji zastosowane jako środek zapobiegawczy do wcześniejszych spraw, a także rażąco lekceważyli przepisy prawa, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu wnioskowała do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie przez Sąd Rejonowy w Nowym Sączu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu dla dwóch zatrzymanych mężczyzn. Prokuratura poparła ten wniosek, a decyzją sądu obaj podejrzani trafili do aresztu na okres trzech miesięcy.

(KWP w Krakowie / mg)

 

 

Powrót na górę strony