Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komenda w Mysłowicach oficjalnie otwarta

Data publikacji 21.03.2014

W Mysłowicach oficjalnie otwarto nowo wyremontowaną siedzibę komendy miejskiej policji. Obecni na uroczystości goście mogli również zobaczyć od środka wyremontowany za ponad 11 milionów zł budynek mysłowickich stróżów prawa. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś.

Otwarcie budynku po remoncie uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Kompania Reprezentacyjna Śląskiej Policji. W trakcie uroczystości Prezydent Mysłowic przekazał komendantowi miejskiemu mł. insp.  Arkadiuszowi Więckowi kluczyki do dwóch nowych, nieoznakowanych radiowozów marki Opel Astra, które w połowie zostały sfinansowane przez tamtejsze władze miejskie.

Podczas trwających od czerwca 2011 roku prac wyremontowano m.in. dach i pomieszczenia przejęte po wojskowej komisji uzupełnień. Zaadaptowano pokoje dla służb dyżurnych, a na poddaszu urządzono szatnię. Powstała także najbardziej zmieniająca wygląd całego budynku elewacja z nowym logo,  zgodnym z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

W grudniu ubiegłego roku firma budowlana zakończyła prace. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 11,4 mln złotych, z czego 1,3 mln zostało dofinansowane przez władze Mysłowic. Na prawie 950 m kw. powierzchni biurowej pracuje 163 policjantów i 20 pracowników cywilnych. Nowe warunki z pewnością przyczynią się do efektywniejszej służby mundurowych i podniosą komfort przyjęć interesantów.

(KWP w Katowicach / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.51 MB)

Powrót na górę strony