Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Piknik edukacyjny „Bezpieczny sezon motocyklowy”
Na błoniach Stadionu Narodowego odbył się piknik edukacyjny „Bezpieczny sezon motocyklowy 2015”. W programie znalazły się atrakcje edukacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci, przygotowane m.in. przez Policję, Państwową Straż Pożarną, Żandarmerię Wojskową i Straż Graniczną. Piknik otworzył Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Cezary Popławski.
17.05.2015 KGP -
Napadał na sklepy w Pabianicach
Nawet do 12 lat więzienia może grozić 22-latkowi podejrzanemu o napady na sklepy na terenie Pabianic. Zamaskowany sprawca przedmiotem przypominającym broń zmuszał sprzedawczynie do wydania pieniędzy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.
17.05.2015 Łódź -
Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski w WSPol
Po sześciu miesiącach nauki, czasem nieprzespanych nocy, zdali egzamin, który umożliwił im dostąpić tej wyjątkowej uroczystości – promocji na pierwszy stopień oficerski. To jedna z dwóch możliwości, w których stopień nadaje Prezydent RP. Być może, poprzez zaangażowanie w służbie, nowo mianowani dostąpią drugiej – mianowania na stopień nadinspektora Policji, w myśl powiedzenia, które można również odnieść do Policji: iż „ każdy żołnierz nosi buławę generalską w plecaku…”
17.05.2015 Akademia Policji w Szczytnie -
Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji
Ponad 230 placówek wzięło udział w tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie. Wśród nich była Komenda Główna Policji. Podczas Nocy Muzeów w KGP można było m.in. zobaczyć Salę Generalską, poznać wyposażenie polskiej Policji, posłuchać o historii formacji. Zwiedzających powitał Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.
17.05.2015 KGP -
Policjanci czuwali nad zabezpieczeniem meczu podwyższonego ryzyka
Prawie 1700 kibiców, w tym ponad 400 sympatyków GKS Katowice, uczestniczyło w meczu piłki nożnej w Ostródzie. Porządku i bezpieczeństwa pilnowało kilkuset policjantów.
17.05.2015 Olsztyn