Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci ustalają okoliczności bójki
Policjanci ze Świecia, pod nadzorem prokuratora, ustalają okoliczności bójki, do której doszło dziś w nocy na terenie miasta Nowe. W trakcie zajścia doszło do śmiertelnego ugodzenia ostrym narzędziem 41-letniego mężczyzny. Niegroźnych obrażeń doznało również dwóch innych uczestników zdarzenia. Do policyjnego aresztu trafiło jedenaście osób - ośmiu obywateli Kolumbii i trzech mieszkańców gminy Nowe. Policjanci ustalają przebieg i powody tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez prokuratora ze Świecia.
06.07.2025 Bydgoszcz -
Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach - Policja zapewniła bezpieczeństwo podczas wydarzenia o wyjątkowej tradycji
Wczoraj, w Lutowiskach, odbyła się XXI edycja Powojennych Targów Końskich – wydarzenia nawiązującego do przedwojennej tradycji jarmarków w regionie. Impreza, jak co roku, przyciągnęła licznych mieszkańców oraz turystów. Wśród uczestników znaleźli się również policjanci z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazów.
06.07.2025 Rzeszów -
Niebezpieczne zachowanie na drodze – interwencja zakończona zatrzymaniem kierującej
W miniony czwartek policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podjęły interwencję wobec kierującej pojazdem marki BMW, która na terenie Wrocławia – w rejonie Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec przy ul. Hubskiej 58 – nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Mimo wydawanych przez policjantki wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kobieta nie zatrzymała się do kontroli drogowej i kontynuowała jazdę. W efekcie policjantki zajechały drogę kierującej "ponad prawem", co uniemożliwiło jej dalszą jazdę, a policjantki musiały wybić szybę w pojeździe od strony pasażera, gdyż kierująca zabarykadowała się od środka. Ignorując polecenia wydawane przez funkcjonariuszki i zamknęła się w aucie, nie podejmowała żadnej współpracy.
06.07.2025 Wrocław -
215 zarzutów dla lekarza za wystawianie recept
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi zatrzymali 43 - letniego lekarza. Jak ustalono, mężczyzna wystawiał znacząco za dużo recept na leki z grupy RPW, które zawierają m.in. środki odurzające. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
06.07.2025 Łódź