Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zorganizowaliśmy pomoc psychologiczną dla powodzian
Powódź, która przeszła przez Opolszczyznę, to bardzo trudne doświadczenie, z jakim muszą się mierzyć mieszkańcy zalanych terenów. Zagrożenie życia i zdrowia swojego lub bliskich, długotrwały stres, utrata dorobku życia sprawiły, że mieszkańcy naszego powiatu znaleźli się w kryzysie. By pomóc im się odnaleźć w tej trudnej sytuacji życiowej, opolscy policjanci zorganizowali dla powodzian pomoc psychologiczną.
21.09.2024 Opole -
Na Dolnym Śląsku działają już 4 mobilne punkty obsługi interesantów
Na obszarach, na których woda już opadła, trwa intensywne sprzątanie oraz szacowanie strat. Aby mieszkańcy w tym trudnym okresie mieli ułatwiony kontakt z policjantami i mogli szybko, a przede wszystkim na miejscu, załatwić różnego rodzaju sprawy bądź zgłosić funkcjonariuszom najpilniejsze problemy, na Dolnym Śląsku uruchomiono już 4 mobilne punkty obsługi interesantów. W ten sposób staramy się zapewnić nieprzerwany dostęp do usług i wsparcia dla poszkodowanych, dbając o to, by ich życie toczyło się bez dodatkowych komplikacji.
21.09.2024 Wrocław -
Pomogli rannej kobiecie
„Pomagać i chronić” - to podstawowa i najważniejsza dewiza każdego policjanta. Wczoraj stróże prawa bytomskiej komendy udzielili pomocy kobiecie, która doznała obrażeń na skutek upadku. Bytomscy kryminalni zainterweniowali natychmiast, udzielili pomocy i monitorowali stan zdrowia 75-latki do czasu przyjazdu ratowników.
21.09.2024 Katowice -
Pomoc trafia do powodzian
W obliczu klęski, jaka spotkała mieszkańców zalanych terenów, policjanci wraz z pracownikami Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zorganizowali zbiórkę na rzecz poszkodowanych z rejonu Czechowic-Dziedzic. W ciągu zaledwie dwóch dni zebrano ponad 12 tysięcy złotych. Zakupione dary dla powodzian zostały przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, skąd trafią do najbardziej potrzebujących.
21.09.2024 Katowice -
Policjanci pomagają chronić cmentarze przed powodzią
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej i wolontariuszami układali worki z piaskiem na Cmentarzu Grabiszyńskim. Wszystko po to, by nie dopuścić do zalania wodą grobów. Dzięki ich pracy udało się ocalić pozostałe mogiły.
21.09.2024 -
Mazowieccy policjanci z pomocą dla powodzian
Policjanci z całego kraju w różny sposób wspierają walkę z żywiołem, która toczy się na południu Polski. Mazowieccy policjanci również nie pozostają obojętni. Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu oraz Płocku, oprócz tego, że pełnią służbę na terenach powodziowych, włączyli się w zbiórki darów dla powodzian. Funkcjonariusze przekazali potrzebującym m.in. wodę i karmę dla zwierząt, które są niezbędne do przetrwania w tej dramatycznej sytuacji. Policjanci z Ostrołęki kupili 4 osuszacze, które trafią do powodzian.
21.09.2024 Radom -
Pamiętamy!
Nasz Kolega aspirant Maciej Bożek zginął na służbie 14 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
21.09.2024 KGP -
#JestemTuCZEKAM - kampania społeczna dotycząca zaginięć seniorów
Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Informujemy Państwa o niej właśnie dziś, podczas obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.
21.09.2024 KGP