Polemiki i sprostowania

Sprostowanie do artykułu pt. „Płock przejmuje sprawę pirata” ("Super Express", 2.07.2014)

Data publikacji 02.07.2014

Treść pisma skierowanego przez Rzecznika Prasowego Komendanta Stołecznego Policji do Wiceprezes Zarządu, Dyrektora Zarządzającego MURATOR S.A., a także komunikat Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

 

Sprostowanie do artykułu pt. „Płock przejmuje sprawę pirata” ("Super Express", 2.07.2014)

Sz. Pani

Ewa Lampart

Wiceprezes Zarządu
Dyrektor Zarządzający MURATOR S.A.

ul. Jubilerska 10
04-190 Warszawa

W związku z upublicznieniem w dniu 2 lipca 2014 roku na stronie internetowej se.pl, a także w papierowym wydaniu Super Expressu nr 151 (6940) materiału Aleksandry Pinkas „Płock przejmuje sprawę pirata”, w którym to znalazły się informacje wprowadzające internautów oraz czytelników w błąd, wnoszę o publikację sprostowania następującej treści:

„Wbrew temu, co 2 lipca 2014 r. portal se.pl opublikował na stronie internetowej, a redakcja Super Expressu zamieściła w wydaniu nr 151 (6940, z dnia 2 lipca 2014 r.) w artykule pt. „Płock przejmuje sprawę pirata”, przekazanie przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie do prowadzenia śledztwa w sprawie sprowadzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym Prokuraturze Okręgowej w Płocku nie ma związku z czynnościami realizowanymi przez Komendę Stołeczną Policji.

Komenda Stołeczna Policji nadal realizuje w przedmiotowym śledztwie czynności zlecone przez prokuraturę.

Wobec powyższego użycie przez autorkę artykułu sformułowania „ze względu na kilka kompromitujących wpadek stołecznej policji” zostało oparte na niesprawdzonych, nierzetelnych informacjach i jest nieprawdziwe.”

st. asp. Mariusz Mrozek
Rzecznik Prasowy
Komendanta Stołecznego Policji

 

****

 

Komunikat z dnia 2 lipca 2014r. Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie

Ap I A 060/74/14

KOMUNIKAT

W związku z pytaniami przedstawicieli mediów oraz już ukazującymi się informacjami o przekazaniu do prowadzenia w Prokuraturze Okręgowej w Płocku śledztwa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów w Warszawie sygn. 1 Ds. 580/14, prowadzonego w sprawie sprowadzenia w dniu 5 czerwca 2014 r. w Warszawie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym przez kierującego samochodem BMW M3 [tj. o czyn z art. 174 § 1 kk ] - Prokuratura Apelacyjna w Warszawie uprzejmie informuje, że decyzje w tej kwestie podjął w dniu 23 czerwca 2014 r. Pan Prokurator Apelacyjny w Warszawie, który uwzględnił sugestię Pana Prokuratora Generalnego by śledztwo prowadziła jednostka organizacyjna prokuratury szczebla okręgowego.

Swoją decyzję Pan Prokurator Apelacyjny w Warszawie wydał na podstawie § 122 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 marca 2010 r. Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury (Dz.U. nr 49 poz. 296), mając na również uwadze równomierne obciążenie wszystkich podległych prokuratur okręgowych sprawami bulwersującymi opinie publiczną, bądź wywołującymi jej szczególne zainteresowanie.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Apelacyjnej
w Warszawie
Zbigniew Jaskólski

Powrót na górę strony