Kolejny sukces policjanta z Dolnego Śląska w zawodach pływackich

Data publikacji 16.07.2014

Funkcjonariusz Andrzej Juszczak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w trakcie 47 Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz” 2014 zdobył III miejsce i brązowy medal w XII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat na dystansie 3000 metrów. Przypomnijmy, że to nie jedyny sportowy sukces naszego policjanta.

Aspirant sztabowy Andrzej Juszczak od 23 lat służy w Policji. Jest technikiem kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, między innymi w kwietniu ubiegłego roku złoty medal przywiózł z zawodów pływackich w Radomiu, gdzie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Policji i Służb Mundurowych w Pływaniu.

W Poznaniu w trakcie 47 Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz” 2014 zdobył III miejsce i brązowy medal w XII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat na dystansie 3000 metrów. Pokonanie takiego dystansu zajęło mu 1,12 godziny.

Udział w zawodach wzięło 31 policjantów, pracowników policji i emerytowanych funkcjonariuszy z całej Polski. Podczas Międzynarodowego Maratonu Pływackiego odbyły się również Mistrzostwa Ratowników WOPR na dystansie 1500 m, Mistrzostwa Polski Dziennikarzy oraz VIP – ów, Grand Prix Wielkopolski 3000 m, Wyścig Masowy 1500 metrów oraz pokazy ratownicze.

Andrzej Juszczak od wielu lat z powodzeniem startuje w imprezach pływackich. W Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym w 2006 rok zajął I miejsce. I miejsce zajął również w Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu w 2011 roku, a w lipcu 2012 na tych samych zawodach w Kiekrzu zdobył srebrny medal. Natomiast w Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie Andrzej Juszczak zajął II miejsce na dystansie 100 m w stylu grzbietowym w kategorii Masters I i zdobył srebrny medal. Ponadto uzyskał III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w tej samej kategorii wiekowej i zdobył brązowy medal.