Podejrzani o stręczycielstwo i sutenerstwo w rękach Policji - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kielce

Podejrzani o stręczycielstwo i sutenerstwo w rękach Policji

Data publikacji 03.09.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 36-letniego mężczyznę i 27-letnią kobietę podejrzanych o czerpanie korzyści z nakłaniania do prostytucji i ułatwiania tego procederu. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych poręczenia majątkowe, dozory, a także zakazy opuszczania kraju. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Rozpracowywanie przestępczej działalności dwójki mieszkańców Warszawy trwało kilka miesięcy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Kielcach, którzy wpadli na trop tych osób podkreślają, że praca nad tą sprawą wymagała nie lada cierpliwości i podobna była do kompletowania układanki. Z każdym zebranym dowodem w tej sprawie, rysowała się sieć powiązań i zależności.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie były na początku sierpnia, wtedy w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn, 29-latek z Krakowa i 36-latek oraz 39-latka z województwa śląskiego. Te trzy osoby również usłyszały zarzut stręczycielstwa i sutenerstwa. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów, poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju i zbliżania się do osób pokrzywdzonych.

Jak ustalili śledczy, działalność dwójki zatrzymanych 36-latka i 27-latki, jak i osób zatrzymanych w sierpniu trwała od 2011 roku. Nakłonili oni kilkanaście kobiet z różnych części naszego kraju do prostytucji. Zatrzymani zajmowali się wynajęciem mieszkań, wykonywali fotografie, umieszczali ogłoszenia na portalu internetowym. Z tego procederu czerpali korzyści finansowe. Przez kilka lat powiększali rozmiary swojego procederu.

Oboje zostali zatrzymani przez kieleckich antyterrorystów pod koniec ubiegłego tygodnia, w jednym z lokali w Kielcach. W mieszkaniu tym policjanci znaleźli kilkadziesiąt tysięcy złotych, broń gazową i kominiarki.

Opisywana sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Do tej pory 8 osób występuje jako osoby pokrzywdzone. Prokuratura zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych po 5000 złotych, dozory, a także zakazy opuszczania kraju i zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja