Wywieźli z domu zwłoki i posadzili na ławce – chcieli dalej pobierać rentę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywieźli z domu zwłoki i posadzili na ławce – chcieli dalej pobierać rentę

Data publikacji 16.01.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzewanych o znieważenie zwłok. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, po śmierci matki, syn razem z żoną wywieźli w nocy jej zwłoki i posadzili na ławce przy kościele. Motywem działania zatrzymanych była chęć dalszego pobierania renty zmarłej w mieszkaniu kobiety. Oboje zatrzymani liczyli prawdopodobnie na to, że po znalezieniu zwłok, nie uda się ustalić tożsamości kobiety. Znieważenie zwłok jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna w wyniku podjętych działań, zatrzymali 56-letniego mężczyznę i jego żonę, podejrzewanych o znieważenie zwłok, w celu ukrycia śmierci matki mężczyzny. Oboje zatrzymani, mieszkańcy Wrocławia, trafili do policyjnego aresztu.

Sprawa wyszła na jaw, po tym, jak 15 stycznia br. około godziny 6.00, na jednej z ławek znajdujących się przy kościele, na osiedlu Kosmonautów, znaleziono zwłoki siedzącej starszej kobiety. W wyniku podjętych czynności identyfikacyjnych ustalono, że są to zwłoki 85-letniej mieszkanki Wrocławia.

Okoliczności znalezienia zwłok funkcjonariusze skojarzyli z okolicznościami innego zgłoszenia, które tego samego dnia otrzymali z jednej z przychodni lekarskich, a z którego wynikało, że do chwili obecnej nie zgłosił się po odbiór karty zgonu nikt z rodziny kobiety, która zmarła w mieszkaniu w dniu 14 stycznia br.

Po sprawdzeniu przez policjantów miejsca zamieszkania zmarłej kobiety okazało się, że w mieszkaniu nie ma zwłok. Syn kobiety i jego żona zaprzeczali, aby matka zmarła. Jak twierdził mężczyzna, matka w godzinach rannych miała wyjść do kościoła i do chwili obecnej nie wróciła do domu.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że po śmierci matki, syn razem z żoną wywieźli w nocy zwłoki kobiety i posadzili na ławce przy kościele. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, motywem działania zatrzymanych była chęć dalszego pobierania renty matki. Oboje zatrzymani liczyli prawdopodobnie na to, że po znalezieniu zwłok kobiety, nie uda się ustalić jej tożsamości.

Obecnie policjanci z komisariatu Wrocław – Fabryczna prowadzą w tej sprawie dalsze czynności w kierunku znieważenia zwłok. Przypomnijmy, że jest to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony
Polska Policja