CBŚP zatrzymało liderów międzynarodowej grupy narkotykowej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP

CBŚP zatrzymało liderów międzynarodowej grupy narkotykowej

Data publikacji 06.02.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez kolegów z SAT z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., zatrzymali kolejne osoby, wchodzące w skład międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się uprawą konopi indyjskich. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zlikwidowania plantacji, z której do obrotu mogło trafić nawet 300 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 900 tysięcy złotych.

Zatrzymania przeprowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP są kolejnym etapem śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się uprawą konopi indyjskich. Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów, zatrzymane zostały nie tylko osoby, które brały bezpośredni udział w uprawie narkotyków, ale także osoby, które były odpowiedzialne za kierowanie działalnością przestępczą. W trakcie ostatniej realizacji zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 40 i 61 lat, należących do ścisłego kierownictwa grupy. Jeden z zatrzymanych podejrzany jest o finansowanie i organizowanie uprawy konopi w byłych pomieszczeniach jednostki wojskowej na terenie gm. Rzepin.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, jeden z nich dodatkowo kierowania grupą, a także zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec mężczyzny, któremu zarzucono kierowanie grupą, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi mężczyzna otrzymał wolnościowe środki zapobiegawcze.

Skuteczne działanie policjantów CBŚP doprowadziło do zlikwidowania plantacji, składającej się z kilku pomieszczeń, w których łącznie znajdowały się 3 tysiące krzewów konopi indyjskich. Aż 207 sztuk to tzw. matki, służące do uzyskiwania sadzonek, które miały zwiększyć uprawę. Celem działania członków grupy była uprawa 9 tysięcy krzaków. Ze zlikwidowanej przez funkcjonariuszy plantacji w ciągu 8-tygodniowych okresów wzrostu mogło na rynek trafić nawet 300 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 900 000 złotych.

Do tej sprawy zatrzymanych zostało już 15 osób, w tym 2 obywateli Holandii. Wobec 13 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

CBŚP Gorzów Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja