Udowodnili podejrzanym pobicie ze skutkiem śmiertelnym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Udowodnili podejrzanym pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 09.07.2015

Włocławscy policjanci jeszcze tego samego dnia, w którym znane były wyniki sekcji zwłok bezdomnego 48-latka, ustalili i zatrzymali jednego z trzech podejrzanych o pobicie. Wprawdzie początkowo nic nie wskazywało na to, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby, ale jak się okazało było inaczej. Pozostali dwaj dołączyli do swojego kompana kilka godzin później. Pierwszy z nich już został tymczasowo aresztowany, wobec pozostałych decyzje zapadną jeszcze dziś.

Przeprowadzona sekcja zwłok (07.07.br.) mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w piątek (03.07.br.) przy ul. Cyganka we Włocławku, wskazała, że przyczyną zgonu było pobicie. W związku z tym policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy, bądź sprawców tego przestępstwa. Przesłuchanie świadków i zebrany materiał dowodowy pozwolił szybko ustalić znaczące dla sprawy fakty. Kryminalni wstępnie ustalili, że do śmierci bezdomnego 48-latka mogło przyczynić się trzech mężczyzn w wieku 30, 31 i 40 lat. Pierwszy został zatrzymany 40-latek. Mężczyzna został namierzony jeszcze we wtorek w okolicy włocławskich Bulwarów. Pozostali dwaj, kilka godzin później, w mieszkaniu, przy ul. Matebudy.

Wczoraj (08.07.br.) 40-latek usłyszał zarzut pobicia, którego konsekwencją była śmierć. Jeszcze tego samego dnia, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Co do pozostałych dwóch mężczyzn, dzisiaj (09.07.br.) policjanci doprowadzą ich do prokuratury, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. Tu również policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt.

Całej trójce, zgodnie z art. 158 § 3 kk, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja