Sprawca zabójstwa trafił do aresztu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa trafił do aresztu

Data publikacji 28.07.2015

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zbrodni i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Do zabójstwa doszło w styczniu br. w jednym z pustostanów w centrum Katowic, gdzie znaleziono zwłoki 60-letniego mężczyzny z widocznymi ranami głowy. Do akcji wkroczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Jedna z przyjętych wersji zdarzenia wskazywała na zabójstwo. Oględziny mieszkania i przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziły ich przypuszczenia.

Pomimo umorzenia postępowania, żaden z pracujących nad sprawą policjantów nie „odpuścił”. Wnikliwa analiza zebranego materiału dowodowego oraz przeprowadzone badania, doprowadziły ich w końcu do ustalenia sprawcy. Wówczas rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania, które w sobotę zakończyły się sukcesem. W Warszawie został zatrzymany podejrzewany o zabójstwo 35-latek. Podczas przesłuchania przyznał się do zbrodni i złożył obszerne wyjaśnienia, które potwierdziły wcześniejsze ustalenia policjantów.

W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił sądowi na jego tymczasowe aresztowanie. Teraz grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja