Zatrzymany kilka godzin po zabójstwie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań

Zatrzymany kilka godzin po zabójstwie

Data publikacji 01.09.2015

Zarzut zabójstwa usłyszał 30-letni mieszkaniec gminy Gostyń. Podejrzany wdał się w kłótnię z innym mężczyzną, która zakończyła się jego uduszeniem. Po zdarzeniu sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później został zatrzymany przez policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu 30 sierpnia br. ok. godz. 3 rano zostali powiadomieni przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o tym, że załoga karetki reanimuje 21-letniego mężczyznę, który nie daje oznak życia. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili treść zgłoszenia i niezwłocznie przystąpili do działania.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że pomiędzy 21-latkiem, który przebywał w towarzystwie starszego brata, a grupą nieznanych osób wywiązała się sprzeczka, która po chwili przerodziła się w rękoczyny. W wyniku odniesionych obrażeń, 21-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Śledczy szybko ustalili dane osób biorących udział w całym zajściu. Początkowo zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy gminy Gostyń w wieku 30 i 31 lat, którzy byli podejrzewani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W chwili zatrzymania mężczyźni byli w stanie nietrzeźwości.

Gdy mężczyźni trzeźwieli w policyjnym areszcie, policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury wykonywali czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności i przebiegu zdarzenia. Przez kolejne godziny kryminalni przesłuchiwali świadków i odtwarzali przebieg zajścia. Poznali również wyniki sekcji zwłok 21-latka, z której wynikało, że przyczyną śmierci było uduszenie.

Na podstawie analizy zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych, 30-letniemu mieszkańcowi gminy Gostyń, zarzut zabójstwa. Drugi z zatrzymanych po przesłuchaniu został zwolniony. Dzisiaj zapadnie decyzja o tymczasowym aresztowaniu 30-latka.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje nawet kare dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP Poznań / mb)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja