Zabezpieczone nielegalne automaty do gier - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone nielegalne automaty do gier

Data publikacji 08.09.2015

Policjanci z Opola wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli 60 automatów do gier hazardowych. Śledczy podejrzewają, że maszyny działały nielegalnie. Wszystkie zostały zabezpieczone. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia to ponad 700 tysięcy złotych. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępstwami Gospodarczymi Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej przeprowadzili wspólne działania na terenie trzech powiatów: krapkowickiego, głubczyckiego i kluczborskiego.

Mundurowi sprawdzali lokale, w których podejrzewali, że mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Funkcjonariusze między innymi sprawdzali pochodzenie, legalność oraz stosowne zezwolenia. Już podczas wstępnych oględzin okazało się, że maszyny do gier najprawdopodobniej działały nielegalnie. Urządzenia nie posiadały poświadczenia rejestracji.
Podczas kontroli kilkunastu punktów usługowych oraz obiektów handlowych, w związku  z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 60 takich maszyn. Ich szacunkowa wartość to ponad 700 tysięcy złotych.

Teraz funkcjonariusze ustalają straty, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z tą nielegalną działalnością. 

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

(KWP Opole / mb)

Powrót na górę strony
Polska Policja