Dolnośląscy policjanci zlikwidowali pięć plantacji krzewów konopi indyjskich - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali pięć plantacji krzewów konopi indyjskich

Data publikacji 10.09.2015

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej ujawnili miejsca, w których znajdowały się nielegalne uprawy konopi. Funkcjonariusze kontrolując jedno z pól uprawnych na terenie powiatu strzelińskiego ujawnili i zabezpieczyli ponad 220 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Niektóre z nich o wysokości ponad trzech metrów. W tej sprawie obecnie trwają dalsze czynności mające na celu zatrzymanie osób, które mogą mieć związek z tym przestępczym procederem.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych uzyskali informację na temat miejsca, w którym może znajdować się uprawa krzewów konopi. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, ponieważ podczas kontroli jednego z pól uprawnych w powiecie strzelińskim, wśród kukurydzy ujawnili aż pięć nielegalnych plantacji. Poletka oddalone były od siebie o kilkadziesiąt metrów. Funkcjonariusze zabezpieczyli na nich ponad 220 roślin konopi indyjskich.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy ze Strzelina, ustalają wszystkie okoliczności w tym także osoby, które mogą mieć związek z tym przestępczym procederem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KWP we Wrocławiu / ic

  • Zabezpieczona plantacja
  • Zabezpieczona plantacja
  • Zabezpieczona plantacja
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja