Gala finałowa konkursu „Dopalacze - to nie dla mnie!” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Gala finałowa konkursu „Dopalacze - to nie dla mnie!”

Data publikacji 09.02.2016

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wychodząc naprzeciw nowym zagrożeniom, zorganizowali wspólnie z Wojewodą Pomorskim oraz Państwową Inspekcją Sanitarną i Kuratorium Oświaty w Gdańsku konkurs, którego przedmiotem było napisanie artykułu prasowego ilustrowanego plakatem pt. „Dopalacze – to nie dla mnie!”. Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Prace można było nadsyłać do 31 grudnia 2015 roku. Zadanie polegało na napisaniu artykułu prasowego i zilustrowanie go plakatem, który odnosić się będzie do tytułu konkursu i odpowiadać na pytanie „Dlaczego nie biorę?”.

15 stycznia 2016 r. odbyło się posiedzenie jury konkursu, które po kilkugodzinnych obradach wyłoniło laureatów. Prace ocenianie były w kilku kategoriach - m.in. inwencja i kreatywność, merytoryka, poprawność językowa. Zwycięskie artykuły zostaną zamieszczone w kwartalnikach wydawanych przez Organizatorów Konkursu. Łączna pula nagród wynosi 2 tys. złotych.

Wczoraj o godz. 11.00 w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Finaliści odebrali je z rąk Wojewody Pomorskiego – P. Dariusza Drelicha oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Jarosława Rzymkowskiego. Wręczono także 10 dodatkowych wyróżnień za wykonany plakat. Zwycięski artykuł zostanie także zamieszczony na łamach kwartalnika pomorskiej Policji „Patrol” w najbliższym marcowym numerze.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Dominika Czarnecka - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce 

II miejsce – Remigiusz Haraj - Zespół Szkół Budowlanych  w Gdyni   

III miejsce – Patryk Bochniak - Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku

 

Wojewoda Pomorski podziękował uczniom za tak liczny udział w konkursie. Pogratulował profesjonalizmu prac oraz wyraził nadzieję, że być może któryś z uczestników w przyszłości zostanie dziennikarzem.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku zabrał głos w kontekście pracy policyjnej i zwalczania rynku dopalaczy. Podkreślił, że dzięki pracy policjantów oraz innych podmiotów statystyka tego rodzaju przestępczości spadła w porównaniu z rokiem ubiegłym, a jest to efekt pracy wykrywczej, profilaktyki oraz bieżącego monitorowania zjawiska. Komendant pogratulował laureatom oraz wszystkim zaangażowanym w projekt licząc na kontynuowanie wspólnych działań w przyszłości.

Pozostali partnerzy konkursu – P.Elżbieta Wasilenko – Pomorski Kurator Oświaty oraz P.Tomasz Augustyniak – Państwowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, gratulując uczestnikom zaznaczyli wysoki poziom wykonanych prac. Docenili formę przekazu informacji o problemie zjawiska zażywania dopalaczy, jakim kierowała się młodzież do swoich rówieśników – to najbardziej skuteczny sposób dotarcia do młodych ludzi. Podziękowano także dyrektorom szkół i nauczycielom za zachęcanie uczniów do kreatywności.

(KWP w Gdańsku / ak)

  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #1
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #2
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #3
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #4
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #5
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #6
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #7
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #8
  • „Dopalacze - to nie dla mnie!” #9
Powrót na górę strony
Polska Policja