Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Policjanci uratowali życie kobiecie, która wjechała samochodem do rzeki

Data publikacji 23.02.2016

Strzelińscy funkcjonariusze podjęli pościg za kierującą, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Wkrótce okazało się, że jednym z głównych powodów ucieczki był orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Zanim jednak policjanci zatrzymali kobietę, musieli uratować ją z … rzeki.

Policjanci ruchu drogowego za Strzelina, pełniąc służbę na terenie gminy Wiązów, na jednej z ulic podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej samochodu osobowego. Kierująca nie zatrzymała się i przejeżdżając obok policjanta zmusiła go do odskoczenia na bok. Pojazd z dużą prędkością odjechał dalej. Policjanci, używając sygnałów, natychmiast udali się w pościg za autem. Kierująca w pewnym momencie wjechała na szutrową drogę, a następnie ze znajdującej się tam skarpy prosto do rzeki Oławki. 

Jeden z funkcjonariuszy natychmiast udał się do pojazdu i wyciągnął kobietę na zewnątrz, zapobiegając jej utonięciu. Do udzielającego pomocy policjanta podbiegł jego kolega z patrolu i razem udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu pogotowia. Jak się później okazało, powodem niezatrzymania do kontroli i próby ucieczki było to, że kobieta nie posiadała przy sobie dokumentów pojazdu, ubezpieczenia i przede wszystkim prawa jazdy, które wcześniej zostało jej zatrzymane przez sąd. 36-latka, pomimo tego zakazu, zdecydowała się na jazdę autem. 

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony