Policyjni ratownicy gotowi do sezonu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni ratownicy gotowi do sezonu

Data publikacji 14.04.2016

Choć do letnich, upalnych dni jeszcze sporo czasu, lubuscy policjanci już wykazali gotowość do sezonu. Podczas trzydniowego szkolenia doskonalili te umiejętności, które okazują się niezbędne podczas ratowania ludzkiego życia. Latem takich sytuacji jest wiele, dlatego policyjni ratownicy podchodzą do tych zagadnień bardzo profesjonalnie.

Służba nad wodą jest jednym z istotnych aspektów pracy policjantów w sezonie letnim. Aby zapewnić bezpieczeństwo miłośnikom wypoczynku nad wodą i amatorom pływania potrzeba profesjonalistów, potrafiących w każdej chwili wskoczyć do wody i udzielić pomocy osobie jej potrzebującej. Policyjni ratownicy każdego lata pełnią służbę na jeziorach i rzekach.

W Gorzowie na jednym z basenów odbyło się szkolenie policyjnych ratowników wodnych. Prowadzili je eksperci - ratownicy kom. Krzysztof Kubryń i kom. Marcin Knap z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Brało w nich udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy sprawdzali swoje umiejętności pływackie i ratownicze. W tej specyficznej służbie istotne jest również również przygotowanie teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Policjanci przećwiczyli liczne sytuacje, do których może dojść na akwenach wodnych.

Szkolenie zakończyło się sprawdzianem umiejętności. Składał on się z trzech prób:

  • przepłynięcie dystansu 50 metrów stylem dowolnym w czasie poniżej 50 sekund,
  • przepłynięcie pod wodą co najmniej 15 metrów,
  • holowanie tonącego na dystansie min. 50 metrów

Dwóch policyjnych ratowników – asp. Paweł Radziewicz (KPP Świebodzin) i sierż. Radosław Kamiński (KPP Wschowa) - będzie reprezentować lubuski garnizon w Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Odbędą się one w dniach 9 – 11 maja br. w Mrągowie. Trzymamy za nich kciuki. Najważniejsze jednak, aby wiedza i umiejętności, zdobyte podczas szkolenia okazały się przydatne w zapewnieniu bezpieczeństwa nad wodą.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Szkolenie na basenie policyjnych ratowników
  • Szkolenie na basenie policyjnych ratowników
  • Szkolenie na basenie policyjnych ratowników
  • Szkolenie na basenie policyjnych ratowników
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja