Data publikacji 12.05.2016

Policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu nie mieli sobie równych podczas II Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, którerozegrane zostały w dniach 9 – 11 maja 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz wodach jeziora Czos w Mrągowie. Dolnośląscy policjanci wśród 17 dwuosobowych zespołów zajęli I miejsce drużynowo. Jeden z reprezentantów KWP we Wrocławiu zajął też I miejsce indywidualnie.

W dniach 9 – 11 maja 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz wodach jeziora Czos w Mrągowie przeprowadzono III Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, w których udział wzięło 17 dwuosobowych zespołów reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji. Patronat nad zawodami objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak.

Zawodniczki i zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności w trzech konkurencjach praktycznych oraz teście wiedzy. Na pływalni mieli do pokonania dystans 50 metrów, w tym 16 metrów pod wodą, a następnie 50 metrów z holowaniem manekina na dystansie 25 metrów. Pierwszy dzień zmagań kończył test wiedzy. Drugiego dnia rozegrano najbardziej widowiskową konkurencję zawodów - rajd łodzią, połączony z symulacją akcji ratowniczej.

Policję dolnośląską reprezentowali asp. Krzysztof Senk i st. post. Piotr Połeć z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy już po rozegraniu pierwszych konkurencji zajmowali wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej i pierwsze miejsce drużynowo. Prowadzenia w klasyfikacji zespołowej nie oddali do końca zawodów.

Zwycięstwo w ostatniej konkurencji sprawiło, że indywidualnie w całych zawodach asp. Krzysztof Senk zajął ostatecznie 1 miejsce w klasyfikacji generalnej, a st. post. Piotr Połeć był czwarty. Kolejne miejsca na podium zajęli indywidualnie mł. asp. Paweł Janik z KWP w Lublinie i mł. asp. Łukasz Pańczyszyn z KWP w Szczecinie, a drużynowo za reprezentantami KWP Wrocław uplasowali się policjanci z KWP w Szczecinie i KWP w Gdańsku.

(KWP Wrocław /dk)

• Dolnośląscy funkcjonariusze zwycięzcami III Ogólnopolskich Zawodów Policji w Ratownictwie Wodnym #1

Film Dolnośląscy funkcjonariusze zwycięzcami III Ogólnopolskich Zawodów Policji w Ratownictwie Wodnym

Pobierz plik Dolnośląscy funkcjonariusze zwycięzcami III Ogólnopolskich Zawodów Policji w Ratownictwie Wodnym (format mp4 - rozmiar 4.29 MB)