Szkolenie przed Światowymi Dniami Młodzieży - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie przed Światowymi Dniami Młodzieży

Data publikacji 16.05.2016

Wydział Prewencji we współpracy z Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził szkolenie kaskadowe dla policjantów z komend powiatowych i miejskich województwa małopolskiego przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

W szkoleniu uczestniczyło 61 funkcjonariuszy, którzy do 10 lipca 2016 roku przeszkolą ponad 6 tys. wolontariuszy parafialnych z terenu Małopolski, natomiast w okresie 18 – 24 lipca 2016 roku zrealizują  szkolenie dla około 12 tys. wolontariuszy wydarzeń centralnych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Szkolenie zainaugurował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, który przedstawił priorytety i zadania konieczne do realizacji w związku ze zbliżającą się wizytą Papieża Franciszka w Polsce. Podkreślił jak ważne zadanie spoczywa na policjantach, którzy będą stali na straży bezpieczeństwa pielgrzymów. 

W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele Departamentu Wolontariatu ŚDM, którzy zaprezentowali główne założenia służby wolontaryjnej, funkcjonariusze ABW, którzy przedstawili problematykę w obszarze kontrterroru, a także przedstawiciel sekcji psychologów KWP w Krakowie przybliżający istotne aspekty dotyczące psychologii tłumu. Na zakończenie policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie szczegółowo omówili kwestie ogólnopolicyjne związane z bezpieczeństwem uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz przebiegiem wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Szkolenie przed Światowymi Dniami Młodzieży
  • Szkolenie przed Światowymi Dniami Młodzieży
  • Szkolenie przed Światowymi Dniami Młodzieży
Powrót na górę strony
Polska Policja