Policjanci wzięli udział w "Biegu Pamięci"

Data publikacji 13.06.2016

W piątek (10.06.2016) odbył się Bieg Pamięci Kujawsko–Pomorskiej Policji. Do startu w zawodach zgłosiło się 56 uczestników, w tym 15 kobiet. Impreza sportowa ma przypomnieć o bydgoskich patriotach, pomordowanych w 1939 r. przez hitlerowców.

Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji delegacja zawodników wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy insp. Pawłem Spychałą i Zastępcą Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy podinsp. Dariuszem Błasiakiem złożyła wiązankę kwiatów i w dowód pamięci zapaliła znicze pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych 5 grudnia 1939 roku, przez hitlerowców 51 patriotów bydgoskich.

Trasa biegu wynosząca około 3,5 km w kategorii kobiet i 7,4 km w kategorii mężczyzn usytuowana jest na terenie Leśnictwa Bielice i wiedzie duktami leśnymi, których pokonanie było dla uczestników niemałym wyzwaniem ze względu na mnogość podbiegów o różnym nachyleniu.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężczynią Biegu Pamięci Kujawsko - Pomorskiej Policji, w kategorii kobiet, została sierż. szt. Anna Grecman z KPP w Inowrocławiu, drugie miejsce zajęła post. Judyta Koc z KMP w Toruniu, na trzecim miejscu uplasowała się Pani Paulina Baranowska z KPP w Chełmnie.

W grupie mężczyzn którzy zmierzyli się w biegu na dystansie dwóch pętli o długości ok. 7,4 km na pierwszym miejscu minął linię mety asp. szt. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, drugą pozycję zajął post. Dawid Białek z OPP w Bydgoszczy, a trzecie miejsce przypadło w udziale st. sierż. Dariuszowi Śliwińskiemu z KPP w Żninie.

Pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczył osobiście Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, który pogratulował wszystkim uczestnikom zawodów wytrwałości, życząc im jednocześnie kolejnych sukcesów sportowych. Po oficjalnej części Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zaprosił uczestników na ciepły poczęstunek i napoje.

Mamy nadzieję, że już niebawem spotkamy się przy okazji kolejnych zawodów sportowych.