Policjanci szkolą wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolą wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży

Data publikacji 28.06.2016

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, prowadzą szkolenia dla wolontariuszy. Celem prowadzonych zajęć jest przygotowanie ich do właściwego reagowania na mogące wystąpić sytuacje i zdarzenia. Na terenie diecezji wrocławskiej i legnickiej policjanci przeszkolili już 450 wolontariuszy. W szkoleniach biorą również udział harcerze, którzy włączą się w działania wolontariatu na terenie Dolnego Śląska. Policja włocławska również uczestniczy w spotkaniach z wolontariuszami przed Światowymi Dniami Młodzieży, którzy będą pomagać pielgrzymom podczas wizyty w Diecezji Włocławskiej .

Policjanci podczas prowadzonych szkoleń rozmawiają z wolontariuszami m.in. o tym, jakie są uprawnienia Policji, jak właściwie rozpoznawać i reagować na mogące wystąpić sytuacje i zdarzenia kryzysowe, a także na co zwracać szczególną uwagę w miejscach publicznych.

Szkolenia, to cykliczne spotkania prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas zajęć policjanci omawiają również najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które pozwolą zarówno wolontariuszom, jak i uczestnikom Światowych Dni Młodzieży uniknąć różnego rodzaju zagrożeń.

Szczególną uwagę osób zaangażowanych w wolontariat zwrócono na zachowania, jakie cechują tłum, a także na to, że każdy z nas jest elementem systemu bezpieczeństwa w kontekście zagrożeń terrorystycznych. Dzięki nabytej wiedzy, wolontariusze będą w stanie lepiej zadbać o własne bezpieczeństwo, ale też o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Na terenie diecezji wrocławskiej i legnickiej policjanci przeszkolili już 450 wolontariuszy. W szkoleniach biorą również udział harcerze, którzy włączą się w działania wolontariatu na terenie Dolnego Śląska.

* * *

Policja włocławska uczestniczyła również w spotkaniu z wolontariuszami, którzy będą pomagać pielgrzymom podczas wizyty w Diecezji Włocławskiej przed Światowymi Dniami Młodzieży. Celem spotkania było przypomnienie młodym osobom o zasadach bezpieczeństwa oraz jak należy reagować na różnego rodzaju zagrożenia.

Jednym z miejsc, które odwiedzą pielgrzymi podczas Światowych Dni Młodzieży jest Diecezja Włocławska. Mając na celu zapewnienie pielgrzymom spokojnego i bezpiecznego pobytu, wczoraj, 27.06.br., odbyło się spotkanie z wolontariuszami. Zajmujący się profilaktyką podinsp. Piotr Bartczak z KMP we Włocławku, omówił najważniejsze zasady bezpieczeństwa, zobrazował jak zachowują się osoby w tłumie, a także jak należy postępować w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Funkcjonariusz przypomniał także wolontariuszom najważniejsze numery alarmowe i procedury powiadamiania o zaistniałych zagrożeniach.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Bydgoszczy / mw)

  • szkolenie wolontariuszy przez policjanta wydziału prewencji
  • szkolenie wolontariuszy przez policjanta wydziału prewencji
Powrót na górę strony
Polska Policja