Zamach w pociągu - ćwiczenia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań

Zamach w pociągu - ćwiczenia

Policjanci z Poznania i inne służby zajmujące się ratownictwem i bezpieczeństwem, dzięki uprzejmości Kolei Wielkopolskich, ćwiczyli procedury i współpracę, w przypadku ataku terrorystycznego podczas podróży pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.

5 lipca br. na bocznicy kolejowej w Poznaniu odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez Koleje Wielkopolskie, w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne, Straż Ochrony Kolei mieli okazję przećwiczyć procedury na wypadek ataku terrorystycznego. Scenariusz zakładał pojawienie się terrorystów w pociągu, podczas podróży do Krakowa. W pewnym momencie dochodzi do wybuchu, część pociągu się pali, są osoby ranne. Pociąg zatrzymuje się na trasie.

Zadanie służb to jak najszybsze dotarcie na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji zabezpieczają pociąg i dokładnie go sprawdzają w poszukiwaniu terrorystów i ładunków wybuchowych. Gdy miejsce jest już bezpieczne, do akcji wkraczają ratownicy medyczni i strażacy. Następuje weryfikacja rannych i udzielanie pierwszej pomocy.

Tego rodzaju ćwiczenia, to możliwość dla służb, które na co dzień są odpowiedzialne za bezpieczeństwo, do doskonalenia swoich procedur. Dzięki temu, w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, będą mogły zareagować szybko i sprawnie.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja