Policjanci szkolą wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży - kolejna edycja - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Policjanci szkolą wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży - kolejna edycja

Data publikacji 08.07.2016

Od początku lipca br. ruszyła kolejna tura szkoleń dla wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży. Policjanci z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z przedstawicielem Zespołu Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariuszem ABW prowadzą szkolenia dla kolejnych wolontariuszy dotyczące bezpieczeństwa uczestników Światowych Dni Młodzieży.

W trakcie spotkań szkolący przekazują wolontariuszom informacje dotyczące m.in. podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także procedur postępowania na wypadek zdarzeń kryminalnych. W szczególności kładziony jest nacisk  na zagrożenia, z którymi uczestnicy ŚDM mogą się spotkać –  jak należy reagować na wypadek zagrożenia, np. kiedy wolontariusz otrzyma zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego czy też znajdzie niewiadomego pochodzenia pakunek lub bagaż. 

Wolontariusze otrzymują również informacje na temat istotnych aspektów dotyczących psychologii tłumu.

Z kolii przedstawiciel ABW podczas szkoleń przekazuje informacje o potencjalnych sygnałach zagrożenia atakiem terrorystycznym - w tym jakie są sygnały ostrzegające o niebezpieczeństwie i jak je zidentyfikować, oraz jak należy postępować w przypadku zidentyfikowanego zagrożenia.

Szkolenia pomagają również sprecyzować  wzajemne oczekiwania, a mianowicie czego może oczekiwać wolontariusz od Policji oraz czego będzie oczekiwać Policja od wolontariuszy.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Policjanci szkolą wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży
  • Policjanci szkolą wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży
Powrót na górę strony
Polska Policja