Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Narada dotycząca stanu przygotowań małopolskiej Policji do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży

Data publikacji 12.07.2016

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się narada kadry kierowniczej małopolskiej Policji. Podczas spotkania szczegółowo omawiany był przede wszystkim stan zaawansowania przygotowań małopolskiej Policji do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas Światowych Dni Młodzieży, które już niebawem rozpoczną się w Małopolsce. W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji inspektor Jan Lach.

Stan  przygotowań poszczególnych odcinków podoperacji prezentowali ich dowódcy. Podkreślano, że w związku z organizacją ŚDM małopolscy policjanci przeszli różnego rodzaju szkolenia np. z zakresu modelowania zachowań zbiorowisk ludzkich. Policjanci przeszkolili też m.in. ponad 6 tys. wolontariuszy oraz  żołnierzy. Dziesiątki przeprowadzonych ćwiczeń, także we współdziałaniu z innymi służbami, były kolejnym etapem doskonalenia umiejętności mundurowych.

Dodatkowym punktem narady, było omówienie zabezpieczenia ruszającego 12 lipca wyścigu Tour de Pologne - największego wydarzenia sportowego w Polsce. W dniach 12-18 lipca 2016 r. trwa 73. edycja wyścigu. Jeden z etapów wyścigu przebiega przez Małopolskę. Jak co roku, policjanci na całej trasie przejazdu kolarzy będą dbać o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja