Odprawa dotycząca zabezpieczenia ŚDM na Dolnym Śląsku - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Odprawa dotycząca zabezpieczenia ŚDM na Dolnym Śląsku

Data publikacji 19.07.2016

Dolnośląscy policjanci rozpoczęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zbliżających się XXXI Światowych Dni Młodzieży. Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu spotkał się z dowódcami poszczególnych odcinków i podsumował stan przygotowań policyjnego zabezpieczenia w ramach podoperacji Wrocław.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski podsumował stan przygotowań do policyjnego zabezpieczenia podoperacji Wrocław. Poszczególni dowódcy odcinków omówili jakie działania będą realizowane w obszarach dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymom zakwaterowanym na terenie Dolnego Śląska, zabezpieczenia imprez towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży m. in. w ramach Dni w Diecezjach, a także zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas wyjazdu pielgrzymów do Krakowa, czy też przejazdu pielgrzymów np. z zagranicy przez teren województwa dolnośląskiego.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w ramach Światowych Dni Młodzieży należy spodziewać się przyjazdu kilkunastu tysięcy gości na teren województwa dolnośląskiego. Największe spotkania pielgrzymów będą miały miejsce we Wrocławiu, w Bardzie i Trzebnicy. Policjanci są w stałym kontakcie z instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa młodych ludzi na Dolnym Śląsku.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeszkolili już ok. 500 wolontariuszy m.in. pod kątem umiejętności rozpoznawania zagrożeń i dalszego w tym zakresie postępowania. W szkoleniach udział brali też harcerze, którzy będą wspierać wolontariat. Niezależnie od działań realizowanych na terenie województwa dolnośląskiego, funkcjonariusze będą również wspierać w działaniach policjantów z województwa małopolskiego.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uruchomione zostało Policyjne Centrum  Dowodzenia Podoperacja „Wrocław”, gdzie na bieżąco będą analizowane zarówno informacje jak i działania podejmowane w ramach Światowych Dni Młodzieży.

(KWP Wrocław /dk)

  • Odprawa dotycząca zabezpieczenia ŚDM na Dolnym Śląsku
  • Odprawa dotycząca zabezpieczenia ŚDM na Dolnym Śląsku
  • Odprawa dotycząca zabezpieczenia ŚDM na Dolnym Śląsku
Powrót na górę strony
Polska Policja