Śląscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Śląscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów

Data publikacji 20.07.2016

Katowiccy policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Do najważniejszych zadań należy zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy 23 lipca br. będą uczestniczyli w spotkaniu na katowickim lotnisku Muchowiec i w innych imprezach towarzyszących. Policjanci będą też monitorowali wyjazdy pielgrzymów do Krakowa i Częstochowy, a także przejazdy innych uczestników ŚDM przez Katowice, aby odbyły się one sprawnie i bezpiecznie.

Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla katowickich policjantów. Nad bezpieczeństwem będzie czuwało kilkuset policjantów z ruchu drogowego, prewencji, wydziałów kryminalnych i komisariatów katowickiej komendy. Wspierani będą oni przez słuchaczy katowickiej szkoły Policji i policjantów z katowickiego oddziału prewencji oraz strażników miejskich, strażaków, wolontariuszy i inne służby.

Działania policjantów będą skupiały się na zabezpieczeniu miejsca uroczystości na lotnisku Muchowiec i podczas innych imprez towarzyszących, tras przejazdu i przejścia pielgrzymów. Mundurowi są w stałym kontakcie z lokalnym koordynatorem, który organizuje „Dni w Diecezji Katowickiej”, realizując zadania w kierunku zapewnienia pielgrzymom bezpieczeństwa.

W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży 2016, w Katowicach zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. W sobotę 23 lipca br. od 6.00 do północy będą zamknięte ulice w rejonie lotniska "Muchowiec":

  • ul. Francuska (na odcinku od ul. Ceglanej do Parku Leśnego),
  • ul. Lotnisko (na odcinku od ul. Francuskiej do ul. Pułaskiego),
  • ul. Szybowcowa (na odcinku od ul. Lotnisko do ul. Rodańskiej),
  • wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Lotnisko (wyjazd z ronda),
  • wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Rodańskiej.

Ulice w pobliżu lotniska Muchowiec zostaną objęte czasową zmianą organizacji ruchu drogowego, która wprowadzi zakaz ruchu i zatrzymywania się na ul. Francuskiej od skrzyżowania z ul. Ceglaną do ul. Trzy Stawy. Analogiczne rozwiązanie będzie obowiązywało na ul. Lotnisko od ul. Francuskiej do ul. Granicznej, na ul. Szybowcowej oraz ul. Rodańskiej od ul. Prowansalskiej. Jeden pas ruchu ul. Lotnisko zostanie dodatkowo wyłączony dla służb ratunkowych oraz linii autobusowych, obsługujących pielgrzymów.

Równocześnie KZK GOP informuje, że pielgrzymom posiadającym identyfikator wydawany przez organizatora Światowych Dni Młodzieży umożliwia się bezpłatny przejazd wszystkimi liniami autobusowymi i tramwajowymi w całej sieci komunikacyjnej KZK GOP.

Ponadto 23 lipca KZK GOP uruchomi specjalne bezpłatne linie autobusowe: S1, S2, S3, którymi będzie możliwość bezpośredniego dotarcia na uroczystości na katowickim lotnisku Muchowiec.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja